Windows 10, Korsan Yazılım Kullanıcılarına Da Ücretsiz Sunulacak!

Yorumlar · 1165 Görünümler

Söylentilere göre Windows 10, Win 7 ve Win 8 kullanıcılarının yanı sıra korsan Windows sürümü kullananlar için de ücretsiz olarak sunulacak!

Microsoftiin ok byk bir adım olarak grlenWindows 10, diğer tm srmlerine gre ok daha iyi olarak gelecek gibi duruyor. Genellikle bir iyi ve stabil bir kt Windows srm ıkartan şirketin zellikleVistasrm tamamen hayal kırıklığı yaratmıştı.

Bu sebeple halaXPsrmn kullanmaya devam eden kullanıcıların yoğun olduğu platformdaWindows 7ve zellikle gelen servis paketi ile sevilenWindows 8kullanıcıları da şu anda kullandıkları srmlerinden memnunlar.

Ancakbu haberimizdencanlı bloglama ile sizle an be an aktardığımız Windows 10 lansmanı ve sonrasında ıkan haberlere gre gmbr gmbr gelecek olan Windows 10,"Tek platform, tm cihazlarda"anlayışıyla ciddi bir kullanıcı sayısı artışı yaşayabilir.

Ayrıca sunacağı yeni zellikler ve kolaylıklar, daha hızlı ve stabil bir srm vaad edecen Microsoft, ok gvendiği Windows 10'un abucak yayılmasını istiyor.

Lansmanda da belirtilen Windows 8 kullanıcıları ilk yıl cretsiz olarak Win 10'a geebileceği bilgisini veren firma, daha sonra Windows 7 kullanıcılarını da bu programa dahil ederek tam srm ıktığında kısa sre ierisinde en ok kullanılan Windows srmnn Win 10 olmasını amalıyor.

Fakat bildiğiniz gibi toplama dediğimiz bilgisayarlar dışında alınan hazır bilgisayarlarda lisanslı olarak Windows ykl gelmekte. Fakat birok kullanıcı (zellikle Win 7 ve daha eski srm kullanıcıları) yeni Windows srmlerini cretsiz olarak kullanmak iin korsan versiyonlarını kullanmakta. Hibir cret demeden yapılan bazı işlemler sonrası sanki lisanslıymış gibi kullanılan bu Windows rnleri, her ne kadar kullanıcıların kolayına gelen bir yntem olmasa da illegal ve Microsoft firmasını zarara uğratan bir zm olarak karşımıza ıkıyor. Dnya genelinde milyonları aşan korsan kullanıcılar olduğunu da dşnecek olursak korsan yazılım nedeniyle Microsoft ciddi kar kayıpları yaşamakta.

İşte tam bu sebeple harekete geen firma, Reuters'ın haberine gre korsan Windows kullanıcıların en fazla olduğu lke olan in'de Windows 10'u korsan kullanıcılar iin de ilk yıl cretsiz olacak şekilde bir ykseltme sağlanacak. Tabii diğer sylentilere gre bu durum sadece in'de değil, tm dnya genelinde yapılacak bir uygulama.

Yani Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları lisanslı veya lisanssız olması farketmeden Windows 10'a cretsiz geiş sağlayacaklar.

Ancak bu durum Windows 10'un ıkışından itibaren 1 yıl iin geerli olacak. Daha sonra Windows 10'a gemek isteyenler ise cret demesi gerekecek.

Bu uygulamanın Microsft aısından gzel bir hamle olacağını da syleyebiliriz. nk Windows 10'un ıkışından itibaren -eğer bu uygulama yapılırsa- ilk eyrek sonrası yayınlanacak Windows kullanım oranlarında byk bir farkla Windows 10 olacaktır.

Windows 10'a korsan tarafından da yapılacak cretsiz geişler ile genel bir gelir kaybı yaşaması muhtemel olan Microsoft, asıl kazancını programlar ile kazanmak istediğini belirtmişti. zellikle in, Rusya ve Hindistan'da kullanılan korsan Windows yazılımları ile başı dertte olan firma, zm bu şekilde bulmuş gibi grnyor.