En İyi VPN Servisleri

Yorumlar · 2730 Görünümler

Online bilgilerin 3. kişilere ticari kazançlar ya da çeşitli faydalar sağlayabileceği bir dünyada yaşıyoruz. Siber suçlulardan tutun, hükümete kadar herkes online işlemlerinizi ve bilgilerinizi takip edebilir. Neyse ki …

Online bilgilerin 3. kişilere ticari kazanlar ya da eşitli faydalar sağlayabileceği bir dnyada yaşıyoruz. Siber sululardan tutun, hkmete kadar herkes online işlemlerinizi ve bilgilerinizi takip edebilir. Neyse kikullanabileceğiniz VPN servisleri ile bu takip işlemlerini nleyebilirsiniz.

Virtual Private Networkteriminin baş harflerinden oluşanVPN, TrkedeSanal zel Ağolarak bilinir.VPN, gvenli bir kanal zerinden internete erişim sağlamanızı sağlar.Genel olarak VPN sistemleri askeri derecede şifreleme yntemleri ile korunmaktadır. Bu gibi olumlubirok ynlerindendolayı VPNler ile internetin ok byk bir kısmında herhangi bir casusluk tehdidi yaşamadan dolaşabilirsiniz.

VPN, dnyanın birok yerinde birok neden iin kullanılabilir. rneğin; internet kısıtlamaları olan yerlerde engelleri kaldırmak iin kullanılabilir. Ya da yaptığınız işlemlerin herhangi bir izinin kalmasını istemiyorsanız VPNi tercih edebilirsiniz.

Dnyada ok fazla siber gvenlik tehdidi var. Malwareler olarak bilinen kt amalı yazılımlar bilgisayarınızdan tutun evinizdeki tm akıllı aletlere kadar her şeyi olumsuz etkileyebilirler. Tm bunların tek zm kesinlikle VPNdir. ya da VPN her tehdidi engeller gibi cmleler kurmak doğru olmaz. FakatVPN tm bu tehditler ile aranıza bir katman daha ekler.

Bu haberimizde internet zerinde bulabileceğiniz ve gezinme performansınızı minimum dzeyde etkileyecek olan cretli/cretsiz en iyi VPN servislerini sıralayacağız.

 1. ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, internet zerindeki en popler VPNlerden bir tanesidir. Bu seenek dnya zerinde 2000den fazla sunucudan oluşan byk bir ağa sahiptir ve hızlı bağlantılar kurmak isteyen kişiler iin olduka iyi bir seenektir. ExpressVPN ayrıca bilgisayarlar ve mobil cihazlar iin geerli olan birok işletim sistemi iin de kullanılabilir durumdadır.

Şirket, British Virgin Adaları kkenli olduğu iin ve herhangi bir veri saklama politikaları olmadığı iin gvenlik konusunda herhangi bir endişe duymanıza gerek yoktur. Son olarak ExpressVPN, 30 gnlk kullanım iin sorgusuz sualsiz para iade garantisi veriyor.

 1. PureVPN

PureVPN

PureVPN, dnya zerinde yaklaşık 750 sunucusu olan ve her bir sunucuya erişebilmeniz iin size imkn veren nemli bir seenektir. PureVPNin en ekici ynlerinden biri sunmuş olduğu sınırsız bant genişliğidir. Bu da ekstra bir cret demeden herhangi bir durumda dilediğiniz her şeyi yayınlayabileceğiniz ya da indirebileceğiniz anlamına gelir.

Şirket olduka rekabetidir vekripto para birimleride dahil olmak zere ok eşitli deme trlerini kabul eder. stelik tm bu zelliklere 7 gnlk para iade garantisi de dahil.

 1. StrongVPN

StrongVPN

StrongVPNin 20den fazla lkeye yayılmış olan 650den fazla sunucusu vardır. Performans konusunda yeni ve geliştirilmiş bir ağa sahiptir. Hangi cihazdan bağlanıyor olursanız olun StrongVPN gezinme işlemlerinizi gvende tutar. Ayrıca StrongVPNin bir diğer avantajı da 30 gnlk para iade garantisi sunuyor olmasıdır.

Sistem halka aık Wi-Fi ağlarından oturum aılmasının nne geiyor ve trl kredi kartlarıyla ya da online para birimleriyle deme yapılmasının nn aıyor.

 1. NordVPN

NordVPN

NordVPN, internet zerindeki en popler VPN seeneklerinden bir tanesidir. NordVPN, tm ana işletim sistemlerini destekliyor ve aynı anda 6dan fazla cihazda oturum aılmasına olanak tanıyor. Dnya genelinde 3600den fazla sunucusu bulunan NordVPNe dilediğiniz yerden erişebilirsiniz.

NordVPN, mşterileri iin ift şifreleme yntemini sunuyor ve ağın deme seeneklerinin arasında Bitcoin de mevcut. Ayrıca sistem olduka hızlı alışıyor.

 1. VyprVPN

VyprVPN

Eğer VPN seerken hız konusu nemli bir kriterinizse doğru yerdesiniz.VyprVPN, kendi sistemlerinde alıştırmak iin zel olarak kendi kodlarını yazıyor. Bylelikle en iyi deneyimi yaşatabilmek iin mkemmel seviyede optimizasyonlar sunuluyor.

Sistemsınırsız hız ve bant genişliğisunarak internette istediğiniz an istediğiniz şeyi yapmanıza olanak tanıyor. VyprVPN ayrıca 700den fazla sunucusuyla olduka geniş bir ağa sahip.

 1. Windscribe

Windscribe

Windscribe, cretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi seeneklerden bir tanesi. Gl gvenlik duvarı, adblock(reklam engelleme) yazılımları ve ayda 10 GBlık bant genişliği ile olduka popler. zellikle ABD dışında olup da Netflix sistemlerine erişmek isteyenler iin kullanılabilecek en iyi seeneklerden bir tanesi.

Uygulamanın bir diğer avantajı da sınırsız sayıda cihaza ykleyebiliyor olmanızdır.

 1. IPVanish

IPVanish

IPVanish, her trl plan iin st dzey gvenlik sunar. Yasaklı olan uygulamalara ve web sitelerine erişirken sınırsız bant genişliği kullanabilirsiniz. Ayrıca sistemde bir gnlğn de yer almıyor olması bir avantaj.

IPVanish ayrıca yaptığınız kuruluma ve bulunduğunuz konuma gre bazı premium zellikler de sunuyor. Ayrıca IPVanish ile hangi lkeden bağlanmak istediğinizi de seebiliyorsunuz.

 1. GooseVPN

GooseVPN

GooseVPN, masast cihazınızdan Android TVnize kadar her trl elektronik cihaz iin kullanılabilir durumdadır. VPNin aylık cretine eklenecek sadece 1$ ile anti-virs ve gvenlik duvarı hizmetlerini de edinebilirsiniz. VPN kullanan insanlar genellikle gvenliği 2. plana atar. GooseVPNin bu konudaki premium zellikleri şphesiz kullanıcılar iin daha gvenli ortam havası yaratacaktır.

GooseVPN ayrıca 30 gnlk deneme srmyle birlikte geliyor.

 1. Avast SecureLine VPN

AvastSecureLineVPN

Birok kişi Avastı sadece anti-virs gvenliği sağlayan bir şirket olarak biliyor. Fakat şirket bundan ok daha fazlası. Avastın en popler rnlerinden bir tanesi deAvast SecureLine VPN. Avast SecureLine VPN olduka gvenli olmasının yanında dnyanın drt bir yanında birok hızlı sunucuya sahip.

Avast SecureLine VPN, bulunduğunuz yeri dahi gizlediği iin lokal reklamlardan uzak durursunuz. Ayrıca bu seeneğin diğer birokları gibi veri kaydı yoktur.

 1. Norton WiFi Privacy

NortonWiFiPrivacy

En popler anti-virs markalarından bir tanesi olan Norton, bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda daha gelişmiş bir gvenlik katmanı kullanabilmeniz iinNorton WiFi Privacyisimli hizmetini sunuyor. Hem gvenlik hizmetlerini hem de VPNi bir paket şeklinde uygun maliyetle edinme şansınız da var.

Norton WiFi Privacy, reklam trafiğini engeller, anonim olarak tarama yapmanızı sağlar ve bankalar dzeyindeki şifreleme yntemleri sunar.

 1. Private Internet Access

PrivateInternetAccess

İnternet zerindeki en gvenilir markalardan bir tanesi olanPrivate Internet Accessstn gvenlik ve işlev sunuyor. Private Internet Access ayrıca diğer seeneklere kıyasla daha dşk fiyatla satılıyor.

Private Internet Access, şifrelenmiş Wi-Fi desteği sunarken aynı zamanda reklamları ve izleme yazılımlarını engelliyor. Ayrıca bonus olarak kt amalı yazılımlara karşı 2 kat g de sunuyor.

 1. ProtonVPN

ProtonVPN

ProtonVPN, daha yavaş hızı olan sınırlı hizmetleri cretsiz olarak sunuyor. Fakat daha yksek hizmetleri seerek zellikleri ve hızı artırmanız da mmkn. ProtonVPN ayrıca 256-bit AES şifrelemesi ile korunuyor.

ProtonVPN, İsvire kkenli olduğu iin dnyanın birok yerine gre eşsiz bir gizlilik politikasıyla korunmaktadır. ekirdek sunucular ok gizli yerlerde depolanır, bylelikle donanım dzeyinde bile verileriniz korunur.

 1. Speedify

Speedify

Birincil internet bağlantıları iin mobil cihazları tercih eden kişiler, hızın ne kadar sorun yarattığını iyi bilir.Speedifyilehcresel sinyallerin gleri Wi-Fi bağlantılarıyla birleştirilirve daha hızlı bağlantı, daha gvenilir bağlantı ve daha az kesinti elde edilir.

Speedify, cretsizdir fakat aylık 1 GB gibi bir kotası var. LTE bant genişliğini Wi-Fi ağlarıyla paylaşmak sizin iin cezbedici olabilir. Speedify ayrıca standart VPNlerin 2 katı koruma sağladıklarını iddia ediyor.

 1. VikingVPN

VikingVPN

Listemizin en hızlı seeneklerinden bir tanesi deVikingVPN. Bu VPN, kullanıcı bant genişliği iin daha fazla kaynak kullandığından her etkinlik en iyi performansta gerekleştiriliyor.

VikingVPN, verilerinizi gizli ve zel bir şekilde saklarken gelen bağlantılardan korunmak iin 2048-bit HMAC gvenlik duvarını kullanıyor.

 1. TunnelBear

TunnelBear

TunnelBeareşitli deme planları ile geliyor. cretsiz hizmet ile başlayabilir daha sonra ihtiyacınıza gre premium paketlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bu planların tm 256-bit AES şifrelemesi ile korunuyor.

cretsiz srm aylık 500 MBlık bir sınır belirler ve bu da YouTube, Netflix gibi sitelerde zaman geirmenizi engeller.

 1. Cryptostorm

Cryptostorm

Cryptostorm, tarayıcıdaki aktiviteleri gizlemek iin kullanılan ok popler bir platformdur. Open-source kod kullanır ve programın nasıl alıştığı konusunda şeffaf bilgiler sunar. Yani işleyişin nasıl olacağını direkt olarak koddan grebilirsiniz.

Sistem geici ağlar kullanır ve her bağlandığınızda bu ağlar değişir. Bu dabir kimliği takip etmeyi imknsız hale getiriyor.Cryptostormun st dzey koruması ve sınırsız erişimi sayesinde rahatlıkla hi iz bırakmadan her şeyi ziyaret edebilirsiniz.

 1. Hide.Me

HideMeVPN

Hide.Me, verilerin depolanmadığını garanti eden bir başka yazılımdır. Herhangi bir kaydı saklayabilecek bir sistemleri olmadığı iin sizin hakkınızda ellerinde hibir şey olmaz.

Hide.Me ayrıca cretsiz bir VPN hizmeti sunar fakat bunu aylık bazda 2 GB olarak sınırlar. Bu da video izlemek isteyenlerin premium versiyonu tercih etmesi gerektiği anlamına geliyor.

 1. TorGuard

TorGuard

TorGuard, genellikle dosyalarını paylaşan kişiler tarafından kullanılır. TorGuard, kişisel hesaplar iin harika hizmetler sunuyorken işletmeler ve kurumlar iin de st dzey VPN hizmeti sunar. TorGuardın planları genellikle kullanıcı sayısını artırmak, e-posta hesaplarınızı şifrelemek ve zel VPN IP adresleri atamak gibi premium zellikleri ierir.

 1. Opera VPN

OperaVPN

Opera VPN,mobil cihazları korumak amalı tasarlanmıştır.Wi-Fi ağlarında st dzey gvenlik sağlarken hem Android hem de IOS iin kullanılabilir durumdadır.

Opera VPN ayrıca reklamları engelleyerek daha kaliteli gezinmeler yaşamanızı sağlar. VPNin tek dezavantajı karşılıklı dosya paylaşımının mmkn olmamasıdır.

 1. CyberGhost VPN

CyberGhost

CyberGhost VPN, bir VPNden daha fazlasıdır. CyberGhost VPN kendi zel veri tabanındaki verileri inceleyerek size uzak durmanız gereken web sitelerini sylyor. Bu zelliği ile Googlea benzer bir işleyişe sahip olan CyberGhost VPN, kt amalı yazılımları ve diğer su faaliyetlerini ifşa etmiş oluyor.

Standart olarak 256-bit AES şifrelemesini kullanan CyberGhost VPN, aynı anda 5 cihazda kullanılabilir. Ayrıca VPNni dnya genelinde 1250den fazla sunucusu vardır ve sınırsız bant genişliği, yksek hız gibi zellikler sunar.

CyberGhost VPNin 7 gnlk cretsiz bir deneme srm vardır ve memnun kalmadığınız takdirde 30 gn iinde para iadesi almanız mmkndr.

Verilerinizi Gvende Tutun

VPNler her ne kadar tm siber suların nne geemese de zellikle gl gvenlik duvarına sahip olanlar siber saldırılarının oğunu engelliyor. İnternette ok sayıda kişisel bilgisini ya da iş verilerini saklayan kişiler iin gvenli bir VPN kullanmak iyi bir yatırım olacaktır.